• آزمون ورودی دانش آموزان میان پایه

  قبل توجه اولیاء دانش آموزان متقاضی ثبت نام میان پایه ی دوم تا ششم،

  آزمون ورودی دبستان در روز چهارشنبه مورخ 19 خرداد ماه راس ساعت 9 صبح در محل دبستان نوید یک برگزار میگردد.

   

  آدرس دبستان نوید یک : مشتاق دوم - بعد از سه راه مهر - جنب بلوار لاله

   

 • توصیه های مهم به والدین

   توصیه های مهم به والدین

   1. پدر و مادر نباید همیشه به جای کودک فکر کند و عمل نماید. به کودک کمک کنید که خود معلم خود شود و به خود آموزش دهد و خود را تصحیح کند.به او اجازه دهید تا خود تلاش کند و مسئله اش را حل کند و مسئولیت اعمالش را بپذیرد.

   2. سعی کنید فرزندتان را درگیر فعالیتهای جالب کنید و از تمرینهای بدون هدف و خسته کننده پرهیز نمایید. بدیهی است تمرین باید متنوع، هدف دار،عینی و  واقعی، منظم و شادی بخش باشد. 

   

 • اوقات فراغت، هدایت و تربیت

   اوقات فراغت، هدایت و تربیت

   بحث در مورد پر نمودن بهینه اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از آن حیث مهم است كه این اوقات هم چون شمشیرى دولبه است؛ لبه‌اى از آن مى‌تواند رشد دهنده و  اصلاح گر باشد و لبه‌اى دیگر زایل‌كننده نیروى جوانى و حتى بیهودگى و فسادانگیز.

  به همین علت، مى‌توان ادعا نمود نحوه گذراندن اوقات فراغت، چه از جنبه‌هاى مثبت و سازنده و چه از جنبه‌هاى مخرّب و فسادانگیز، در حدى است كه سایر جنبه‌هاى زندگى هر فرد را به طور چشم گیرى تحت‌الشعاع قرار مى‌دهد.

   

   

   

 • لیست شادی ها و غم های دانش آموزان پایه دوم

  باسلام خدمت والدین گرامی پایه دوم

  لیست شادی ها و غم های دانش آموزان در سال 94-95که در درس مهارت های زندگی در ماه های دی و بهمن که از آنها خواسته شد تا به وسیله نامه دلیل احساس غم و شادی خود را بیان کنند.(57 نفر از بچه هانامه دادند) .

  این لیست طبق اولویت دسته بندی شده است . بدین معنا که 20 مورد اول تقریبا در بیشتر نامه ها و 10 مورد آخربه صورت تک موردی بدان اشاره شده بود .

 • نکاتی مهم جهت پرورش کرم ابریشم

  نکاتی مهم جهت پرورش کرم ابریشم

  زندگی کرم ابریشم :
  کرم ابریشم از جمله حشرات مفیدی است که با تولید نخ ابریشم جایگاه ویژه ای در ضنایع قالی بافی ، نساجی و پزشکی داشته و مشاغل جنبی زیادی را نیز به خود اختصاص داده است، به همین خاطر مورد توجه انسان قرار گرفته است.

   

 • اضطراب دانش آموزان درامتحان ها و راه های مقابله با آن

  اضطراب دانش آموزان درامتحان ها و راه های مقابله با آن

  اضطراب امتحان نوعی خود مشغولی ذهنی است که با تردید فرد درباره توانایی های خودمشخص می شود و غالبا با شناخت منفی، عدم تمرکز حواس، واکنشهای جسمانی نامطلوب و افت تحصیلی همراه است.

 • ارزشیابی توصیفی در نظام جدید آموزش ابتدایی

  ارزشیابی توصیفی در نظام جدید آموزش ابتدایی

  یکی از مهمترین دغدغه های والدین در امر تعلیم و تربیت فرزندان موفقیت آنان در امور تحصیلی است . نظام آموزش و پرورش با درک این دغدغه ارزشمند خود را ملزم می داند تا حداکثر تلاش خود را برای فراهم آوردن شرایط مناسب یادگیری و رشد و بالندگی فرزندان ایران عزیز اسلامی فراهم نماید.

   

   

 • هفته ی معلم

  با توجه به در پیش بودن هفته معلم ،ضمن عرض تبریک این ایام مبارک به معلمان عزیز، به اطلاع شما اولیاء گرامی می رساند که :

  مقام معلمان عزیز بسیار بالاتر از آن است که بتوان با معیارهای مادی ارزش گذاری شود، از این رو خواهشمندیم از هرگونه هماهنگی از پیش تعیین شده شما اولیاء جهت تهیه هدیه واحد برای معلمان خودداری نموده و اجازه دهید این سنت قدیمی به همان روال طبیعی و سنتی خود برای حفظ اعتبار و شان معلمان که گاه با یک شاخه گل نیز ابراز می شود ادامه پیدا کند.

 • مسابقه ی عکاسی با موضوع " لبخند من و پدرم"

  قابل توجه دانش آموزان عزیز،

  به مناسبت میلاد با سعادت امام اول شیعیان حضرت علی (ع) و نامگذاری این روز به نام  پدر به اطلاع می رساند که دبستان نوید در نظر دارد مسابقه ی عکاسی تحت عنوان "لبخند من و بابام" برگزار نماید.در پایان نمایشگاه عکسی از آثار شما عزیزان در دبستان نوید برگزار خواهد شد.

  شرایط شرکت دانش آموزان:

  1- عکس بصورت سلفی (خویش انداز) دانش آموز و پدر باشد

  2- ابعاد عکس : A5 

  3- نوع چاپ: آزاد

  4- آخرین زمان تحویل آثار: چهارشنبه 1 اردی بهشت ماه 1395

 • پیاده روی صبحگاهی

  قابل توجه اولیاء محترم دانش آموزان پایه سوم،

  به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی و روز پدر و هفته سلامت ، دوست داریم شما پدر و مادر عزیز ، بهمراه دختر گل مان را در برنامه پیاده روی صبحگاهی مدرسه در هوای دلپذیر بهار ببینیم.
  وعده ما روز چهارشنبه مورخ 1 اردی بهشت ماه  راس ساعت7:30 صبح
  شروع پیاده روی: روبروی درب باغ گلها ، پایان پیاده روی: جنب مسجد مهرآباد
  لازم به ذکر است مینی بوس ها در پارکینگ مهر آباد آماده سرویس دادن دانش آموزان به مدرسه هستند،