ورود به میل باکس

مشاهده وضعیت تحصیلی

کد دانش آموزی :

کلمه رمز :
 
کلمه رمز را فراموش کرده ام

پیش ثبت نام اینترنتی


قابل توجه عزيزاني كه قصد شركت و ارائه اثر خود در جشنواره جابرن حيان را دارند


مهلت تحويل پروژه هاي جابربن حيان به دبستان نويد 1 حداكثر تا شنبه 4 بهمن ماه مي باشد.

لطفا تا قبل از تاريخ فوق آثار خود را تحويل دهيد.

با تشكر

با سلام

با توجه به اطلاع رساني هايي كه در مورد جشنواره جابربن حيان انجام شده بود، تصميم گرفته شد كه فعاليت هاي دانش آموزان در نمايشگاهي در معرض ديد بازديدكنندگان قرار گيرد.

لذا از شما اوليا گرامي دعوت مي شود در تاريخ يكشنبه مورخ 5 بهمن ماه 93 در ساعت 9 الي 12 ظهر از اين نمايشگاه ديدن فرماييد.

استقبال شما عزيزان مايه دلگرمي دانش آموزان است.

با سلام خدمت والدین گرامی

مرکز مشاوره و مهارت های زندگی دبستان نوید 1 در نظر دارد برای تفهیم و آموزش کارگروهی در پایه های اول با همکاری دانش آموزان و پرسنل مدرسه نوید فعالیت صبحانه گروهی را اجرا کند. نحوه انجام کار بدین صورت است که هرکدام از دانش آموزان کلاس مسوولیت آوردن یکی از خوراکی ها جهت صبحانه گروهی را بعهده گرفته اند. این برنامه جهت کلاس های دریای 3-6-8 روز شنبه و کلاس های دریای 1-5-2-9 در روز یکشنبه  اجرا می گردد.کلاسهای دریای 4-7هفته آینده مورخ 4 بهمن این برنامه اجرا می گردد.

لازم بذکر است خوراکی های صبحانه گروهی به شرح زیر می باشد :

نان یک یا دو عدد
خرما 7 عدد
گردو هفت عدد مغز شده
خیار دو عدد
گوجه دو عدد
پنیر و کره یک قالب کوچک به اندازه یک یا دو نفر
عسل به اندازه یک یا دو نفر
سبزی خوردن یک بشقاب

همچنین هر دانش آموز برای خود یک عدد بشقاب و یک عدد چاقو یکبار مصرف به همراه داشته باشد

ثبت نام در طرح حفظ قرآن کریم نور

ارزشمندترین ثروت فرهنگی

نخستین برکت حفظ قرآن کریم در زندگی انسان غنای فرهنگی است . این برکت در حقیقت مبدأ و مادر سایر برکت های این کتاب آسمانی است . از دیدگاه اسلام ، قرآن ارجمندترین ثروت فرهنگی است و واجد آن از نظر فرهنگی نیازمند نیست و فاقد آن هر قدر از نظر فرهنگی و اقتصادی پیشرفت کند بی نیاز نیست .

دانش آموزان عزیزی که علاقه مند به شرکت در مسابقه حفظ سوره دارند می توانند با مراجعه به سایت www.quran.medu.ir نام نویسی کنند تقدیر نامه های دانش آموزان به مدارس مربوطه ارسال می گردد.

عوامل موثر در رشد کودکان 

این روزها بیشترین دغدغه خانواده ها افزایش قد فرزندان می باشد .از این جهت توجه به تغذیه فرزندان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . از نظر طب سنتی جهت افزایش رشد قدی باید مزاج بدن فرزندان را به مزاج گرم و تر نزدیک کنیم  و بیشتر از موادی که مزاج گرم و تر دارند به کودکان بدهبم .

این مواد شامل : 1- میوه ها (سیب و انگور) 2- سبزیجات (هویج ، شلغم ، کلم بروکلی، کلم بروکسل ، کلم سفید و نخود فرنگی) 3- مغزجات (بادام زمینی و بادام). این مواد علاوه بر مزاج گرم و تر بر هورمون رشد اثر تحریکی داشته و باعث افزایش رشد قدی می شوند . در ضمن مصرف سبوس گندم در وعده غذای کودکان توصیه می شود. مصرف روی در رشد فرزندان موثر است . میزان مجاز مکمل دارویی آن باید زیر نظر پزشک باشد .

روی در مواد زیر وجود دارد : مغزجات مثل بادام زمینی و تخمه کدو ، جوانه گندم ، گوشت بوقلمون ، گردو ، تخم مرغ و ماهی
مصرف روزانه کلسیم به میزان 1200 تا 1500 واحد از نظر طب سنتی مالیدن روغن های گرم و تر،  بر مفاصل زانو و لگن و انجام روزانه بادکش ساق پا .طبق نظر پزشکان طب سنتی پس از انجام مراحل سم زدایی از بدن حجامت ساق پا به طور دوره ایی در فصل مناسب موثر خواهد بود .

اولیاء گرامی دانش آموزان پایه اول با اهداء سلام

 آموزش خانواده منشأ اثرات مطلوب جهت شناسایی و رفع مشکلات رفتاری و عاطفی فرزندان شماست ، در این راستا از جنابعالی دعوت می شود در جلسه آموزش خانواده این واحد آموزشی که در روز چهارشنبه مورخ 17 ماه ساعت 15:30 بعد از ظهر در تالار ادب  برگزار می گردد شرکت فرمایید.

 

موضوع جلسه : آشنایی با تکنیک های فرزند پروری مثبت ،پرورش و شکوفایی استعدادهای کودکان

مدرس جلسه : جناب آقای مهرداد دشتی روانشناس ، استاد دانشگاه ، مدیر مسئول مرکز مشاوره آسنا ، مدرس کشوری مهارت های زندگی و آموزش خانواده

مکان :  خیابان استانداری ، بلوار هشت بهشت، روبروی اداره کل آموزش و پرورش ، جنب دبیرستان ادب ، تالار ادب

 

(اولیاء گرامی جلسه رأس ساعت 15:30 بعد از ظهر شروع و ساعت 17 به اتمام  می رسد ، حضور به موقع شما عزیزان در این جلسه الزامی می باشد ، ضمنا از همراه آوردن کودکان خود در این جلسه خودداری فرمایید.)

جلسه دیدار اولیاء با معلم پایه اول روز سه شنبه مورخ 16 دی ماه در ساعت 3بعدازظهر برگزار می گردد از اولیا گرامی خواهشمند است راس ساعت در جلسه حضور فرمایند.لازم به ذکر است دانش آموزان که بدون توجه در جلسه حضور یابند در پرونده انضباطی آن ها درج خواهد شد.لطفا اتومبیل های خود را در جاهایی که سد معبر می کند پارک نفرمایید . 

کودکان تا قبل از ۱۰ سالگی مهارت مدیریت این موقعیت های خطرناک را ندارند. پسرها بیش از دخترها در معرض خطر آسیب دیدگی یا حتی کشته شدن در ترافیک هستند. کودکان نباید تا وقتی که نشان ندادند قوانین ترافیکی را به خوبی می فهمند و می توانند آنها را اجرا کنند در خیابان ها دوچرخه سواری کنند.

مقالات دیگر...

  1. ناهار هتل کوثرر

زیر مجموعه ها

فهرست اصلی

سخن روز

فعال باشیم، ولی ملایم، عادل باشیم، ولی با گذشت.

ورود اعضاء