دبستان نوید
منوی اصلی

مشاهده وضعیت تحصیلی

 
 

نکاتی مهم جهت پرورش کرم ابریشم

زندگی کرم ابریشم :
کرم ابریشم از جمله حشرات مفیدی است که با تولید نخ ابریشم جایگاه ویژه ای در ضنایع قالی بافی ، نساجی و پزشکی داشته و مشاغل جنبی زیادی را نیز به خود اختصاص داده است، به همین خاطر مورد توجه انسان قرار گرفته است.

 

 عوامل موثر در مهارت های خواندن در کودکان

 محیط زندگی در رشد مهارت های خواندن در کودکان تأثیر گذار است.محققان می گویند درحالی که ژنتیک نقش اصلی در مهارت های ابتدایی روخوانی در کودکان را ایفا می کند اما  یک پژوهش جدید روی دوقلوها برای اولین بار نشان داده است که محیط زندگی هم نقش مهمی در رشد مهارت خواندن به مرور زمان در کودک را بازی می کند.

 

 

 

اضطراب دانش آموزان درامتحان ها و راه های مقابله با آن

اضطراب امتحان نوعی خود مشغولی ذهنی است که با تردید فرد درباره توانایی های خودمشخص می شود و غالبا با شناخت منفی، عدم تمرکز حواس، واکنشهای جسمانی نامطلوب و افت تحصیلی همراه است.

ارزشیابی توصیفی در نظام جدید آموزش ابتدایی

یکی از مهمترین دغدغه های والدین در امر تعلیم و تربیت فرزندان موفقیت آنان در امور تحصیلی است . نظام آموزش و پرورش با درک این دغدغه ارزشمند خود را ملزم می داند تا حداکثر تلاش خود را برای فراهم آوردن شرایط مناسب یادگیری و رشد و بالندگی فرزندان ایران عزیز اسلامی فراهم نماید.

 

 

اولیاء گرامی،
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و یا بیان نظرات و پیشنهادات سازنده ی خود توسط ایمیل مدرسه با ما در ارتباط باشید.

email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 علت های بروز کند نویسی در دانش آموزان
در نوشتار دانش آموزان مقطع ابتدایی ، مشکلات فراوانی مانند کند نویسی ، کج نویسی ، پر فشار نویسی ، راست نویسی بیش از حد و موارد بسیار دیگری وجود داشته که  مجموع این مشکلات  بد نویسی  نام می گیرد. یکی از اصلی ترین این مشکلات کند نویسی است .

دستورالعمل آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی دوره اول

  • ثبت نام داوطلبان آزمون ، از ساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 95/1/28 لغایت ساعت 24 روز سه شنبه مورخ 95/2/14  از طریق سایت sanjesh.isfedu.ir انجام خواهد شد.
  • آزمون ورودی پایه هفتم مدارس نمونه دولتی دوره اول ، راس ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ 95/3/28 در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

دیابت را بدانیم

دیابت چیست ؟دیابت قندی یک بیماری متابولیکی است، در این بیماری در سوخت و ساز قند خون اختلال ایجاد می شود.قند خون گلوکز نام دارد .مولکولهای قند از طریق دستگاه گوارش وارد خون شده و توسط هورمونی بنام انسولین که از سلول های بتای جزایر لانگرهانس لوزالمعده ترشح می شود به سلول های بدن اجازه ورود می یابند تا در آنجا برای تولید انرژی مصرف یا ذخیره گردند. در این بیماری یا انسولین مورد نیاز وجود ندارد ، یا ناکافی است و یا اینکه سلول ها نسبت به انسولین مقاومت نشان می دهند. بالا بودن قند خون و عدم کنترل آن در دراز مدت می تواند در همه ی اندام های بدن از جمله چشم ، کلیه ، قلب و عروق خونی ایجاد اختلال نماید

 

به اطلاع اولیاء گرامی پایه پنجم و ششم می رساند به دلیل برگزاری آزمون کانگورو  کلاس ریاضی تقویتی آقای خداداد و آقای عابدینی روز پنج شنبه ساعت 7:30 الی 9 صبح برگزار می گردد.

قابل توجه اولیاء دانش اموزان دبستان نوید یک و دو
به اطلاع میرساند آزمون کانگورو روز پنجشنبه ساعت 9 مورخ 95/1/26 در دبستان نوید 1 برگزار می گردد.لطفا دانش آموزان شرکت کننده یک ربع زودتر در دبستان حضور داشته باشند.

اولیاء گرامی با اهداء سلام

آموزش خانواده یکی از راه های موثر جهت شناسایی و رفع مشکلات رفتاری و عاطفی فرزندانمان می باشد ، با توجه به اهداف برنامه ریزی شده دبستان نوید در زمینه افزایش هوش هیجانی و در ادامه سلسله بحث های اقای دکتر عابدی در این زمینه از جنابعالی دعوت می شود در جلسه آموزش خانواده این واحد آموزشی که در روز دوشنبه مورخ 23/01/95 ساعت 16 بعد از ظهر در تالار دانشکده مهاجر برگزار می گردد شرکت فرمایید.

موضوع جلسه : هوش هیجانی
سخنران جلسه : جناب آقای دکتر محمدرضا عابدی ، روانشناس ، استاد دانشگاه ، عضو هیئت علمی و مسئول گروه مشاوره دانشگاه اصفهان ، معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی ، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره

مکان : دروازه شیراز – خیابان هزار جریب – سالن دانشکده مهاجر

لازم به ذکر است جلسه رأس ساعت 16 بعد از ظهر شروع و ساعت 17 به اتمام می رسد خواهشمندیم جهت استفاده کامل از صحبت های آقای دکتر عابدی راس ساعت ذکر شده در جلسه حضور فرمایید .
(ضمنا از همراه آوردن کودکان خود در این جلسه خودداری فرمایید.)

 

چگونه درس بخوانیم تا کم‌تر فراموش کنیم؟‌

د‌ر این مقاله می‌خواهیم د‌ر مورد‌ نحوه‌ی یاد‌آوری بهتر و اینکه چگونه مطلب را بخوانیم تا کم‌تر فراموش کنیم،توضیحاتی بدهیم.کسانی که به نحوی با تحصیل و درس خواندن ارتباط دارند ، از دانش آموزان ابتدایی گرفته تا دانشجویان دانشگاهها ، همه دارای یک دغدغه اساسی می باشند . 

اولیا گرامی پايه ششم به اطلاع می رساند جهت آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان واریز مبلغ 150000 (صد و پنجاه هزار ) ریال از طریق درگاه اینترنتی از تاریخ 14 فروردین 95 الی 22 اردیبهشت 95 امکان پذیراست.

گروه هوش هیجانی مدرسه نوید ضمن آرزوی سالی همراه با سلامتی وشادی از والدین عزیز تقاضا می نماید فرزندان خود را در انجام فعالیتهای زیر که با محوریت هوش هیجانی طراحی شده همراهی نمایند. لازم به ذکر است این فعالیتها در جهت تکمیل فعالیت مربیان هوش هیجانی طی دو ماه اخیر ارائه شده است. به این منظور تعدادی کتاب در این مجموعه معرفی شده و ۷ گروه فعالیت نیز طراحی شده که درهرگروه می توانید فعالیتی را که متناسب با سن فرزند شما می باشد انتخاب نمایید.

برای دانلود فایل هیجان در نوروز کلیک فرمایید